17 կուսակցություններ նոյեմբերի 11-ին Ազատության հրապարակում հրավիրում են հանրահավաքի
Ցավոք, երեկ գրվեց մեր պատմության ամենաամոթալի էջը: Ռազմաճակատում սեփական արյամբ հող ու պետականություն պաշտպանող զինվորի և բոլորիս թիկունքում ազգադավ համաձայնագիր է ստորագրվել: Այս պահին խիստ անհրաժեշտություն են մեր հավաքական միասնականությունը, ներքին խժդժությունների և սադրանքների բացառումը:
Վաղը՝ նոյեմբերի 11-ին, ժամը 13:00-ին Ազատության հրապարակում հրավիրում ենք հանրահավաքի, ուր ձեզ կներկայացնենք ստեղծված իրավիճակից ելքը»։
Հիշեցնենք, որ երեկ 17 կուսակցությունները տարածել էին հայտարարություն՝ պահանջելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և նրա կառավարության անցնցում հեռացումը։

17 армянских партий: На площади Свободы в Ереване 11 ноября состоится митинг
К сожалению, вчера была написана самая позорная страница нашей истории. За спинами военнослужащих, защищающих на фронте своей кровью землю и государственность, и всех нас было подписано предательское соглашение. На данный момент крайне необходимо наше коллективное единство, исключение внутренних беспорядков и провокаций.
Завтра, 11 ноября, в 13:00 приглашаем всех на митинг на площади Свободы в Ереване, где будет представлен выход из сложившейся ситуации».
Напомним, накануне, 17 армянских партий выступили с заявлением, в котором потребовали незамедлительной отставки премьер-министра Никола Пашиняна и его Правительства без потрясений.