10.11.2020. Կորոնավիրուսի 1221 նոր դեպք է գրանցվել, 34 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3050 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1221 նոր դեպք: Առողջացել է 1925 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 34 մարդ, որից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Նոյեմբերի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 108687 դեպք, որոնցից 66835-ն` առողջացած, 1609-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 412 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 39831 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 444224 թեստավորում:

10.11.2020. За сутки в Армении подтвержден 1221 новый случай коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 1221 новый случай коронавируса (при проведенных 3050 тестах), выздоровели 1925 человек.
За минувшие сутки скончались 34 пациента с коронавирусом, 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 10 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 108687. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 66835 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1609. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 412.
Фактически на лечении находится 39831 пациент. В общей сложности было проведено 444224 тестирования.