Քաղաքագետ. Մենք ողջ Արցախն ենք փաստացի հանձնում թշնամուն, Լսու՞մ եք` ՈՂՋ Արցախը
«ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից դավաճանական թուղթ ստորագրելուց հետո ուղիղ մեկ օր է անցել, բայց նա դեռ զբաղեցնում է Կառավարության ղեկավարի պաշտոնը։ Այսինքն, ամեն մեկս առանձին վերցրած և բոլորս միասին ուղիղ 24 ժամ հանդուրժել ենք դավաճանի ներկայությունը մեր երկրի ղեկին։ Հալալ է մեզ… Առաջ կարծում էի, որ Արցախը վաճառող որևէ գործիչ 5 րոպեի կյանք չունի քաղաքական դաշտում։
Ուզում եմ ինձ ճիշտ հասկանաք։ Խնդրում եմ մի պահ փորձեք կտրվել լրահոսից, բացեք Արցախի քարտեզը և տեսեք, թե ինչ է մեզ «մնալու» Փաշինյանի դավաճանության հետևանքով։ Ինչու՞ եմ «մնալ» բառը չակերտների մեջ վերցրել։ Մեկ պարզ պատճառով։ Որովհետև իրականում այդ թղթով մենք ողջ Արցախն ենք փաստացի հանձնում թշնամուն։ Լսու՞մ եք` ՈՂՋ Արցախը։ Որովհետև այդ սահմաններով Արցախ գոյություն ունենալ չի կարող։ Ու այդ դավաճանական ծրագրի կյանքի կոչմանը մնացել է հիմա արդեն 4 օր։ Իսկ երեկ դեռ 5 օր ունեինք։
4 օր Հայրենիքը փրկելու համար։ 4 օր անց Դադիվանքի խորանը կպղծվի։ Մեր սրբությունը ոտքի կոխան կդառնա թշնամու համար։ Մեր արժանապատվությունը հողին կհավասարեցվի։ Եթե, իհարկե, այդ ընթացքում իրավիճակ չփոխվի։
Իսկ իրավիճակ հաստատ կփոխվի։ Պարտավոր ենք փոխել։ Դրա համար բոլոր այն մարդկանց, ովքեր հավատում են իմ խոսքին, խնդրում և պահանջում եմ` վաղը 13։00-ին եղեք Ազատության հրապարակում։ Վաղը լինելու է համազգային հանրահավաք։ Վաղը լինելու է ազգային-ազատագրական հանրահավաք։ Ու հենց վաղն է որոշվելու Արցախի ապագան։ Որովհետև առաջնագծի մեր տղերքը դեռ պահում են իրենց դիրքը։ Մենք էլ մեր դիրքը պետք է զբաղեցնենք։ Հավատացեք, սիրելի ընկերներ, սա զուտ խոսքեր չեն։ Սա մեր վերջին շանսն է։ Վաղը դավաճան իշխանության հարցերը պետք է լուծվեն։ Նորից եմ կրկնում` անդառնալի աղետին մնացել է ընդամենը 4 օր»։
Հիշենցնենք, որ այսօր ժամը 13:00-ին Ազատության հրապարակում 17 կուսակցություններ հանրահավաք կանցկացնեն։

Грант Мелик-Шахназарян: «Мы фактически сдаем врагу весь Арцах. Слышите? ВЕСЬ Арцах?»
«Ровно сутки прошли с момента подписания предательского документа премьер-министром Армении Николом Пашиняном, но он по-прежнему занимает пост главы правительства. Другими словами, каждый из нас по отдельности и все мы вместе терпели присутствие предателя у руля нашей страны в течение ровно 24 часов. Молодцы, что сказать ... Раньше я думал, что у любого продавшего Арцах деятеля не будет шансов и 5 минут продержаться на политическом поле.
Хочу, чтобы вы меня поняли правильно. Прошу на миг попытайтесь отключиться от новостного потока, откройте карту Арцаха, посмотрите, что «останется» нам после предательства Пашиняна. Почему я взял слово «останется» в кавычки? По одной простой причине. Потому что, по сути, этой бумагой мы фактически сдаем врагу весь Арцах. Слышите? ВЕСЬ Арцах? Потому что Арцах в этих границах не может существовать. И до реализации этой предательской программы теперь осталось уже 4 дня. А вчера у нас оставалось еще 5 дней.
4 дня на спасение Родины. Через 4 дня алтарь Дадиванка (армянский монастырь IX—XIII вв. в Арцахе. – ред.) будет осквернен. Враг растопчет нашу святыню. Наше достоинство будет сравнено с землей. Если, конечно, за это время ситуация не изменится.
А ситуация обязательно изменится. Мы обязаны изменить. Поэтому я прошу всех, кто верит моему слову, требую быть в 13:00 на Площади Свободы. Состоится всенародный митинг. Состоится национально-освободительный митинг. И именно в этот день решится будущее Арцаха. Потому что наши парни на передовой по-прежнему держат свои позиции. Мы же должны занять свою позицию. Поверьте, дорогие друзья, это не просто слова. Это наш последний шанс. Завтра должны быть решены вопросы предательской власти. Повторяю еще раз: до необратимой катастрофы осталось всего 4 дня».