«Անավարտ պատերազմ, ավիրված տնտեսություն... իսկ ստահակը շարունակում է աթոռից կառչել ու երկիրը պարալիզացնել»
14:28 12/11/2020
«Այս ծանրագույն պայմաններում. անավարտ պատերազմ, 100+ հազար փախստականներ, կովիդից ու ներկա իշխանությունների ապիկարությունից ավիրված տնտեսություն... Այս պայմաններում դավաճանն ըստ էության պարալիզացրել է ամբողջ պետական ապարատը։
2018-ին երկիրը պարալիզացրեց, որ իշխանություն գրավի, հիմա պարալիզացրել է, որ իշխանությունը պահի, չնայած որ լրիվ տապալել է երկրի կառավարումը...
Պետք է 2021 թվականի բյուջեի մասին օրենք ընդունվի, բայց ԱԺ-ն չկա, ոչ մի ՔՊ-ական պատգամավոր ԱԺ-ում չկա։
Երևան մտնող ճանապարհների վրա կիլոմետրերով խցանումներ են։
Հարյուր հազարներով անտեր մնացած մանր ու խոշոր անասուն կա Արցախում, որը հիմա պարզ չէ, թե ինչ է լինելու։ Սյունիքի անասունների ձմեռային արոտավայրերը, որոնք Արցախում էին, մնացել է թուրքերին։
Այս խայտառակ վիճակում, էս ստահակը շարունակում է աթոռից կառչել ու երկիրը պարալիզացնել։
#ՎԵՐՋապետՀեռացիր»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ռազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը։

Карен Вртанесян: Незавершенная война, разрушенная экономика, а этот лжец продолжает цепляться за свое кресло
16:38 12/11/2020
Координатор специализированного военного сайта Razm.info, специалист по информационной безопасности Карен Вртанесян на своей странице в Facebook  написал:
«В этих тяжелейших условиях… Незавершенная война, более 100 тысяч беженцев, разрушенная из-за коронавируса и бездарности нынешней власти экономика... В этих условиях предатель фактически парализовал весь государственный аппарат.
В 2018 году страна была парализована им, чтобы захватить власть, теперь она парализована, чтобы удержать власть, хотя он полностью провалил управление страной ...
Следует принять закон о бюджете на 2021 год, но нет Национального Собрания, в НС нет ни одного депутата от партии «Гражданский договор».
При въезде в Ереван километровые пробки.
В Арцахе сотни тысяч бесхозных домашних животных (мелкий и крупный рогатый скот), и теперь непонятно, что будет дальше. Зимние пастбища скота в Сюнике, находившиеся в Арцахе, оставили туркам.