12.11.2020. Կորոնավիրուսի 2132 նոր դեպք է գրանցվել, 43 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4583 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2132 նոր դեպք: Առողջացել է 1794 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 43 մարդ։ Նրանցից 11-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացված տվյալներով, նոյեմբերի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 112680 դեպք, որոնցից 70130-ն` առողջացած, 1668-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 430 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 40452 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 453033 թեստավորում:

12.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2132 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2132 новых случая коронавируса (при проведенных 4583 тестах), выздоровели 1794 человека.
За минувшие сутки скончались 43 пациента с коронавирусом, 11 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 12 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 112680. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 70130 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1668. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 430.
Фактически на лечении находятся 40452 пациента. В общей сложности было проведено 453033 тестирования.