Մեկնարկել է զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացը․ Ա․ Հարությունյան
Այսօր համաձայն նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածության մեկնարկել է զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Փոխանակումն իրականացվում է ՌԴ խաղաղապահ առաքելության համակարգմամբ, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի եւ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության մասնակցությամբ:
Իմ երախտագիտությունն եմ հայտնել ՌԴ խաղաղապահ զորակազմին առաքելության արագ կազմավորման ու իրականացման, ինչպես նաեւ զոհվածների մարմինների փոխանակման կարեւոր մարդասիրական գործընթացի անվտանգության համակողմանի ապահովման, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեին եւ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությանը՝ գործուն մասնակցության համար»,-գրել է նա:

А. Арутюнян: В Арцахе начался процесс обмена телами погибших военнослужащих
Сегодня, 13 ноября, согласно заранее достигнутому соглашению, начался процесс обмена телами погибших. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян.
«Процесс обмена осуществляется при координации миротворческой миссии РФ, при участии Международного комитета Красного креста и комитета по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Выражаю свою признательность миротворческому контингенту РФ за быстрое формирование и осуществление миссии, а также всесторонне обеспечение безопасности процесса обмена телами погибших, а также МККК и Госслужбе по ЧС Арцаха за действенное участие в процессе», – сообщил он.