Արայիկ Հարությունյանը ընդունել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի հետ հանդիպման մասին տեղեկություն է հրապարակել ֆեյսբուքի իր էջում:
«Նոյեմբերի 13-ին հյուրընկալել եմ Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Բարոնուհի Քոքսին երախտագիտություն եմ հայտնել Արցախի ժողովրդի համար ամենադժվար պահերին նրա ցուցաբերած աջակցության, Արցախում ծավալած մարդասիրական գործունեության համար:
Հանդիպմանը հանգամանալից անդրադարձել ենք Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից Թուրքիայի և օտարերկրյա զինյալ ահաբեկիչների անմիջական ներգրավմամբ սանձազերծված լայնամասշտաբ ագրեսիային, ադրբեջանաղարաբաղյան հակամարտության շուրջ վերջին զարգացումներին, կրակի և բոլոր ռազմական գործողությունների լիակատար դադարեցման վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների նոյեմբերի 10-ի հայտարարությանն ու դրա դրույթներին և դրան հաջորդած զարգացումներին:
Բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը ներկայացրել է Ադրբեջանի հանցավոր վարքագիծը պատշաճորեն դատապարտելու և Արցախի ժողովրդի՝ իր իրավունքների ու ազատությունների համար արդար պայքարի մասին բարձրաձայնելու ուղղությամբ  պատերազմի ընթացքում միջազգային տարբեր հարթակներում իր կողմից ձեռնարկված քայլերը, ընդգծել թուրք-ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի հասցեագրման ուղղությամբ միջազգային հանրության կողմից տեղում ձեռնարկվելիք քայլերի անհրաժեշտությունը»,- հայտնում է Արայիկ Հարությունյանը:

Араик Арутюнян принял баронессу Керолайн Кокс
Президент Арцаха Араик Арутюнян на своей странице в соцсети Facebook сообщил о встрече с баронессой Керолайн Кокс.
«13 ноября я принял члена Палаты лордов Великобритании и Северной Ирландии, баронессу Керолайн Кокс и возглавляемую ею делегацию.
Я выразил благодарность баронессе Кокс за поддержку, оказываемую народу Арцаха в самые сложные моменты, а также за проводимую в Арцахе гуманитарную деятельность.
В ходе встрече детально обратились к широкомасштабной агрессии, развязанной против Арцаха Азербайджаном с непосредственным участием Турции и иностранных боевиков-террористов, последние развития вокруг азербайджано-карабахского конфликта, заявление от 10 ноября премьер-министра Армении, президентов России и Азербайджана о полном прекращении огня и всех военных действий, его положения и все последующие развития.
Баронесса Керолайн Кокс представила свои шаги, предпринятые на различных международных площадках во время войны для осуждения должным образом преступной позиции Азербайджана и озвучивания позиции о правах и свободах народа Арцаха, подчеркнула необходимость шагов, предпринимаемых на месте международным сообществом в направлении адресации гуманитарной катастрофы, возникшей в Арцахе в результате турецко-азербайджанской агрессии».