Ղազինյան. Այս պետական դավաճանության մեջ ինքնախոստովանական ցուցմունքի հեղինակը Հայաստանի վարչապետն է
Այս պետական դավաճանության մեջ ինքնախոստովանական ցուցմունքի հեղինակը Հայաստանի վարչապետն է, ով 44 օր ստի ու կեղծիքի միջոցով սնեց մեր միամիտ ու դյուրահավատ ժողովրդին:
Հոկտեմբերի 29-ին իմ էջում կատարեցի գրառում, որը մեկ ժամ հետո հեռացրեցի, քանի որ այդ ժամանակ չէր կարելի դա երկար պահել հասանելի:
Գրառման հասցեատերը գլխավոր ֆեյքապետն էր, իսկ նպատակը՝ ցույց տալ իրեն, որ ես տեղյակ եմ քո Շուշին հանձնելու դավադիր ծրագրերին:
Ալիևը վարչապետին ասել էր, թե Շուշին տուր, անմիջապես պատերազմը կանգնեցնեմ, դե իսկ մեր «դուխովը» վախեցել էր այդ պայմանավորվածության մասին տեղյակ պահել Շուշիի համար կյանքի ու մահվան կռիվ տվող կամավորներին:
Քանի՞ հերոսներ անմահացան վարչապետի ու նրա հանցակիցների կողմից դավադրաբար հանձնած Շուշիի համար մարտերում . . .

Артур Казинян: В этой государственной измене автором признательных показаний является премьер-министр Армении
13:13 14/11/2020
Председатель партии «Единая Армения» Артур Казинян пишет:
«“Во всех возможных сценариях прекращения войны, Шуши должен быть сдан без боя”.
В этой государственной измене автором признательных показаний является премьер-министр Армении, кто на протяжении 44 дней кормил ложью и обманом наш наивный народ.
29 октября на своей странице я разместил сообщение, которое спустя час удалил, так как тогда нельзя было долгое время оставлять его доступным.
Адресатом сообщения был главный начальник фейков, а целью – показать ему, что мне известно о его изменнических планах сдать Шуши.
Алиев сказал премьер-министру отдать Шуши, и тогда он немедленно остановит войну, а наш “духов” побоялся сообщить об этом соглашении добровольцам, сражавшихся не на жизнь, а на смерть за Шуши.
Сколько героев увековечили свою память в боях за предательски сданный премьер-министром и его соучастниками Шуши...?