Վաղվանից Ստեփանակերտ-Բերձոր-Գորիս մայրուղին սկսելու է գործել անվտանգ կերպով․ Ա․ Հարությունյան
Վաղը Ստեփանակերտ-Բերձոր-Գորիս մայրուղին սկսելու է գործել անվտանգ կերպով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի հավաստիացմամբ՝ վաղը՝ նոյեմբերի 17-ին, ժամը 10:00-ից Ստեփանակերտ-Բերձոր-Գորիս մայրուղին սկսելու է գործել անվտանգ կերպով:
Ըստ ձեռքբերված պայմանավորվածության՝ առնվազն մինչև նոյեմբերի 25-ը դրան զուգահեռ կգործի նաև Մարտակերտ-Քարվաճառ-Վարդենիս մայրուղին:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության համագործակցությամբ առավելագույնը կատարվում է ապահովելու համար արտաքին աշխարհի հետ Արցախի բնակչության տրանսպորտային հաղորդակցության անվտանգությունը, և մեր քաղաքացիներն արդեն կարող են իրենց ապահով զգալ ու վերադառնալ հայրենի տներ»:

А. Арутюнян: С завтрашнего дня трасса Степанакерт-Бердзор-Горис начнет функционировать в безопасном режиме
Завтра, 17 ноября, в 10:00 трасса Степанакерт-Бердзор-Горис начнет функционировать в безопасном режиме. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил президент Арцаха Араик Арутюнян.
По заверениям командира миротворческого контингента РФ в Арцахе генерал-лейтенанта Рустама Мурадова завтра, 17 ноября, в 10:00 трасса Степанакерт-Бердзор-Горис начнет функционировать в безопасном режиме.
Согласно достигнутой договоренности, помимо нее как минимум до 25 ноября будет функционировать также трасса Мартакерт-Карвачар-Варденис.
Благодаря сотрудничеству властей Республики Арцах и командного состава миротворческого контингента Российской Федерации делается все возможное для обеспечения безопасного транспортного сообщения жителей Арцаха с внешним миром, и отныне наши соотечественники смогут чувствовать себя в безопасности и спокойно возвращаться в свои дома», – говорится в сообщении.