17.11.2020. Կորոնավիրուսի 984 նոր դեպք է գրանցվել, 32 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2530 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 984 նոր դեպք: Առողջացել է 2478 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 32 մարդ։ Նրանցից 9-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 118870 դեպք, որոնցից 78343-ն` առողջացած, 1811-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 463 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 38253 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 468081 թեստավորում:

17.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 984 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 984 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2530 тестах), выздоровели 2478 человек.
За минувшие сутки скончались 32 пациента с коронавирусом, 9 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 17 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 118870. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 78343 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 1811. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 463.
Фактически на лечении находятся 38253 пациента. В общей сложности было проведено 468081 тестирование.