18.11.2020. Կորոնավիրուսի 1589 նոր դեպք է գրանցվել, 34 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4109 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1589 նոր դեպք: Առողջացել է 1726 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 34 մարդ։ Նրանցից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 120459 դեպք, որոնցից 80069-ն` առողջացած, 1839-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 469 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 38082 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 472190 թեստավորում:

18.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1589 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1589 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4109 тестах), выздоровели 1726 человек.
За минувшие сутки скончались 34 пациента с коронавирусом, 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 среды, 18 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 120459. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 80069 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1839. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 469.
Фактически на лечении находятся 38082 пациента. В общей сложности было проведено 472190 тестирований.