Վանեցյանին ու Սաղաթելյանին մեղադրանք է առաջադրվել
«Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանին և ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանին մեղադրանք է առաջադրվել։
«Մեղադրանք  անհիմն է, ամբողջությամբ քաղաքական հետապնդում է»,-ՀՔԾ-ից դուրս գալով՝  լրագրողներին ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նրանք  կոչ արեց բոլորին ժամը 18։00-ին գնալ Ազատության հրապարակ, մասնակցել հանրահավաքին, որտեղ ներկայացնելու են հետագա անելիքները։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ մի խումբ ընդդիմադիր քաղաքական գործիչների նույնպես մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 225.1 (Օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելը և անցկացնելը) հոդվածի հատկանիշներով։

Артуру Ванецяну и Ишхану Сагателяну предъявлено обвинение
Председателю партии «Родина» («Айреник») Артуру Ванецяну и представителю Верховного органа АРФД Ишхану Сагателяну предъявлено обвинение.
«Обвинение является безосновательным, полностью в рамках политического преследования», – заявил в беседе с журналистами Артур Ванецян, выйдя из здания Специальной следственной службы РА.
Он призвал всех в 18:00 прийти на Площадь Свободы в Ереване, принять участие в митинге, где они представят дальнейшие шаги.
Напомним, ранее нескольким оппозиционным деятелям также были предъявлены обвинения по признакам ст. 225.1 УК РА («Организация и проведение митингов с нарушением закона»).