Վանեցյանին ու Սաղաթելյանին մեղադրանք է առաջադրվել
«Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանին և ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանին մեղադրանք է առաջադրվել։
«Մեղադրանք  անհիմն է, ամբողջությամբ քաղաքական հետապնդում է»,-ՀՔԾ-ից դուրս գալով՝  լրագրողներին ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նրանք  կոչ արեց բոլորին ժամը 18։00-ին գնալ Ազատության հրապարակ, մասնակցել հանրահավաքին, որտեղ ներկայացնելու են հետագա անելիքները։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ մի խումբ ընդդիմադիր քաղաքական գործիչների նույնպես մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 225.1 (Օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելը և անցկացնելը) հոդվածի հատկանիշներով։

Artur Vanetsyan, the leader of the opposition Homeland party, and Ishkhan Saghatelyan, a member of the Supreme Body of the Armenian Revolutionary Federation (ARF, Dashnaktsutyun) have been charged.
"The charges are unsubstantiated and absolutely politically motivated," Vanetsyan told reporters after leaving the Special Investigative Service.
He urged everyone to take part in the opposition rally at the Liberty Square in Yerevan at 6pm and to learn about their next steps.
Earlier a group of opposition politicians were also charged under Article 225.1 of Armenia’s Criminal Code (organizing or holding a rally in violation of the law).