Նախօրեին 502 տեղահանվածներ Հայաստանի տարածքից վերադարձել են Լեռնային Ղարաբաղ․ ՌԴ ՊՆ
Նոյեմբերի 17-ին 502 փախստականներ Հայաստանի տարածքից վերադարձել են Լեռնային Ղարաբաղ։ Երևանից 24 ավտոբուսներից բաղկացած շարասյունը հասել է Ստեփանակերտի գլխավոր հրապարակ։ Շարասյանն ուղեկցել է Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախմբի և ռազմական ոստիկանության պարեկները: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը՝ տարածելով տեսանյութ։
Միջգերատեսչական հումանիտար արձագանքման կենտրոնի ղեկավարության և վերահսկողության ներքո կազմակերպվում է շփման գծով խաղաղ բնակիչների`իրենց տներ վերադառնալու և նրանց տեղափոխման անվտանգության ապահովումը:

Another group of refugees return to Nagorno-Karabakh
On November 17, 502 refugees arrived in Stepanakert, the Russian Ministry of Defense reported. According to the source, the convoy of 24 buses arrived in central square of Stepanakert from yerevan, accompanied by patrols of the Russian peacekeeping contingent and military police.
In agreement with the leadership of the humanitarian response center and under their control, the security of the transportation of the civilians to their homes is organised across the Line of Contact.
Since November 14, in total 1,7 thousand refugees have returned to Nagorno-Karabakh, the source said.