Հայաստանն ու Ադրբեջանը Ղարաբաղում փոխանակել են սպանվածների 385 դիեր․ Զախարովա
Ադրբեջանը և Հայաստանը նոյեմբերի 13-ից փոխանակել են Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական բախման ընթացքում զոհվածների 385 դիերը: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, գրում է Tass-ը։
«Նոյեմբերի 13-ից 385 մարմին է հանձնվել: Այս ցուցանիշը ներառում է երկու կողմերից զոհերը»,- ասել է դիվանագետը:
Զախարովան հավելել է, որ նոյեմբերի 14-ից ի վեր ավելի քան երեք հազար փախստականներ վերադարձել են Լեռնային Ղարաբաղ:
«Փախստականների վերադարձ կա Լեռնային Ղարաբաղ: Նոյեմբերի 14-ից մինչ այժմ 3,054 մարդ վերադարձել է Լեռնային Ղարաբաղ», - ասել է նա:

Zakharova: Armenia, Azerbaijan exchange 385 bodies of those killed in Karabakh conflict
Armenia and Azerbaijan have swapped 385 bodies of those killed during the conflict in Nagorno-Karabakh since November 13, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova told a news briefing in Moscow on Thursday, TASS reported.
"Since November 13, 385 bodies of those killed have been handed over. This figure includes casualties on both sides," Zakharova said.
To date, over 3,000 refugees have returned to Nagorno-Karabakh since November 14, Maria Zakharova added. "The return of refugees to Nagorno-Karabakh is underway. Since November 14, some 3,054 people have returned to Nagorno-Karabakh," she said.
The diplomat noted that at the same time residents of the Kalbajar district arrive in Armenia en masse.