20.11.2020. Կորոնավիրուսի 1667 նոր դեպք է գրանցվել, 40 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4459 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1667 նոր դեպք: Առողջացել է 2366 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 40 մարդ։ Նրանիցի 10-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Նոյեմբերի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 123646 դեպք, որոնցից 90754-ն` առողջացած, 1900-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 488 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 30504 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 480445 թեստավորում:

20.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1667 случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1667 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4459 тестах), выздоровели 2366 человек.
За минувшие сутки скончались 40 пациентов с коронавирусом, 10 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницы, 20 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 123646. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 90754 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 1900. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 488.
Фактически на лечении находятся 30504 пациента. В общей сложности было проведено 480445 тестирований.