Զարիֆը կմեկնի Ռուսաստան և Ադրբեջան
ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակը հայտարարել է, որ հաջորդ շաբաթ Իրանի արտաքին գործերի նախարարը կայցելի Ռուսաստան և Ադրբեջան: Այս մասին գրում է Pars Today-ը։
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Սաիդ Խաթիբզադեն հինգշաբթի օրը Թվիթերում գրել է. «ԻԻՀ  ԱԳՆ Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը հաջորդ շաբաթ կուղևորվի  Ռուսաստան և Ադրբեջան»:
Խաթիբզադեն նշել է, որ Զարիֆի երկօրյա ուղևորության նպատակը տարածաշրջանային բանակցություններն են՝ ԼՂ հիմնախնդրի, տարածաշրջանի վերջին զարգացումների, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:

Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif is expected to travel to Russia and Azerbaijan next week, Press TV reported.
Foreign Ministry spokesman Saeed Khatibzadeh tweeted on Thursday that the top diplomat was to visit Moscow and Baku on Monday and Tuesday, respectively.
Zarif’s pending talks with officials from the countries, including his Russian counterpart Sergey Lavrov, are slated to revolve around the Nagorno-Karabakh conflict, other regional issues and bilateral matters, the spokesman added.