«Իրատես». 40 րոպե հարցաքննելուց հետո ասացին` բարի գիշեր. Մովսես Հակոբանը հրավիրվել էր ՀՔԾ
«Ինչպես «Իրատեսի» հետ զրույցում ասաց Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար, ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի նախկին պետ, ՀՀ ՊՆ վերահսկողական ծառայության արդեն նախկին պետ, գեներալ-գնդապետ ՄՈՎՍԵՍ ՀԱԿՈԲՅԱՆԸ, երեկ ուշ երեկոյան կանչվել է ՀՔԾ հարցաքննության: Այն տևել է շուրջ 40 րոպե:
-Նպատա՞կը,- ճշտեցինք գեներալից,- ի՞նչ ասացին:
-40 րոպե հարցաքննելուց հետո ասացին` բարի գիշեր,- հնչեց հակիրճ պատասխանը:
Հ.Գ.1 Հիշեցնենք, որ Մովսես Հակոբյանը երեկ սկանդալային բացահայտումներ արեց պատերազմի ընթացքում ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության որոշումների, հրամանատարական բունկերում Աննա Հակոբյանի լինելու, սպառազինության և խորքային շատ այլ հարցերի շուրջ:
Հ.Գ.2 Եզրակացնենք` Մովսես Հակոբյանի ասուլիսը ջախջախիչ փաստերով հիմնավորեց վաղուց ակնհայտը. Արցախից մնացած պատառի, Հայաստանի ու նրա ապագայի համար սպառնալիք է Նիկոլի իշխանության գոյությունը: Վտանգավոր է ոչ միայն դեռևս գործող վարչապետը, այլև Էրատո-շոու կազմակերպած ու 4750 զոհերի արյան ֆոնին ինքնաPR-ված Աննա Հակոբյանը: Գնդակը ՀՔԾ-ի դաշտում է: Հավատանք, հուսանք և սպասենք:»։

«Иратес»: После сорокаминутного допроса сказали, спокойной ночи – Мовсес Акопян
Бывший командующий Армией обороны Арцаха, бывший начальник Генштаба ВС Армении, уже бывший начальник Военной контрольной службы министерства обороны Армении генерал-полковник  Мовсес Акопян вчера поздно вечером был вызван на допрос в Специальную следственную службу, пишет газета «Иратес». Как отмечает издание, допрос длился около 40 минут.
«В чем была цель допроса, что сказали?» - спросили мы у генерала.
«После 40 минут допроса, сказали, спокойной ночи», - ответил он.
P.S. Напомним, что вчера Мовсес Акопян сделал скандальные разоблачения, касающиеся решений военно-политического руководства Армении в ходе войны, нахождения Анны Акопян в командном бункере, проблем вооружения и других глубинных вопросов.
Резюме: Мовсес Акопян на пресс-конференции обосновал сокрушительными фактами уже давно очевидное – существование власти Никола является угрозой для оставшейся от Арцаха части, Армении и ее будущего. Опасен не только все еще действующий премьер-министр, но и организовавшая Эрато-шоу и занимающаяся на фоне 4750 погибших самопиар Анна Акопян. Мяч находится на поле Специальной следственной службы. Надеемся, верим и ждем.