21.11.2020. Կորոնավիրուսի 1193 նոր դեպք է գրանցվել, 41 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3207 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1193 նոր դեպք: Առողջացել է 2075 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 41 մարդ։ Նրանիցի 10-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 124839 դեպք, որոնցից 92829-ն` առողջացած, 1931-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 498 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 29581 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 483652 թեստավորում:

21.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1193 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1193 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3207 тестах), выздоровели 2075 человек.
За минувшие сутки скончался 41 пациент с коронавирусом, 10 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 21 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 124839. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 92829 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 1931. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 498.
Фактически на лечении находится 29581 пациент. В общей сложности было проведено 483652 тестирования.