Mediaport. Արցախի նախագահի Մոսկվա այցի համար չարտերային թռիչքի գումարը կազմել 25.000 եվրո
Telegram-ի MediaPort ալիքը պնդում է՝ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գաղտնի այցով մեկնել է Մոսկվա, դրա մասին նույն ալիքում հրապարակումից հետո ընդհատել է այցն ու անցած գիշեր վերադարձել։
«Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ՌԴ գաղտնի այցից այս գիշեր Հայաստան է վերադարձել «Cessna 525 Citation jet»  մոդելի մասնավոր ինքնաթիռով (կոդային համարը՝ RA67172, ավիաընկերություն՝ Jet Travel Club):
Չարտերային թռիչքի արժեքը կազմել է 25.000 եվրո:
Ուշագրավ էր Արցախում ստեղծված աղետի ֆոնին նախագահը նման գումար է ծախսում մեկ չվերթի համար»,-գրում է աղբյուրը։
Ավելի վաղ նույն ալիքը գրել էր. «Գաղտնի այցով ՌԴ մեկնած Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանին Հայաստան վերադարձնող ինքնաթիռը Մոսկվայից դուրս է եկել տեղի ժամանակով 21:44, վայրէջք է կատարել Երևանի ժամանակով 01:44-ին: Ի դեպ, Արայիկ Հարությունյանին ուղեկցող անվտանգության աշխատակցին թույլ չեն տվել հատել ՌԴ սահմանը:
Նշենք, որ Արցախի նախագահը պետք է Մոսկվայում մնար մինչև նոյեմբերի 25-ը, բայց Mediaport-ի հրապարակումից հետո ընդհատել է այցը և վերադարձել է Հայաստան, իսկ ՌԴ էր մեկնել իր պաշտոնը պահելու հարցով, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանն Աննա Հակոբյանի լոբբինգով որոշել է Արցախի նախագահ դարձնել Սամվել Բաբայանին»։

MediaPort: Чартерный рейс в Москву обошелся президенту Арцаха в 25.000 евро
Telegram-канал MediaPort утверждает: президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Араик Арутюнян с тайным визитом отбыл в российскую столицу Москву, после публикации о визите на данном Telegram-канале он прервал свой визит и ночью вернулся.
«Президент Республики Арцах Араик Арутюнян сегодня вернулся в Армению после своего тайного визита в РФ на частном самолете «Cessna 525 Citation jet» (кодовый номер RA67172, авиакомпания Jet Travel Club).
Стоимость чартерного рейса составила 25.000 евро.
Примечательно, что на фоне возникшей в Арцахе катастрофы президент тратит такую сумму на один рейс», – пишет источник.
Ранее тот же канал написал: «Возвращающий отправившегося с тайным визитом в РФ президента Арцаха Араика Арутюняна в Армению самолет вылетел из Москвы в 21:44 по местному времени. Приземлился в 01:44 по ереванскому времени. Кстати, сопровождающему Араика Арутюняна сотруднику службы безопасности не позволили пресечь границу РФ.
Отметим, что Араик Арутюнян должен был оставаться в Москве до 25 ноября, но после публикации Mediaport он прервал визит и вернулся в Армению. В РФ же он ездил по вопросу удержания своей должности, поскольку Никол Пашинян по лоббингу своей супруги Анны Акопян решил сделать президентом Арцаха Самвела Бабаяна».