Հայկական զորքի ստորաբաժանումները դուրս են գալիս Քարվաճառի շրջանից: Տեսանյութ է հրապարակել «Ֆրանսպրեսը»:
Հիշեցնենք՝ ըստ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների՝ նոյեմբերի 9-ին ստորգրած հայտարարությամբ Հայաստանի Հանրապետությունը Քարվաճառի շրջանը Ադրբեջանի Հանրապետությանը վերադարձնում է մինչև 2020 թ. նոյեմբերի 15-ը:
Նոյեմբերի 15-ին հայտարարել էր, որ Հայաստանը Ռուսաստանի միջոցով դիմել է Ադրբեջանին՝ խնդրելով մինչև նոյեմբերի 25-ը հետաձգել Քարվաճառից խաղաղ բնակչության դուրսբերումը։

Подразделения армянских войск выводятся из Карвачарского района. Видео опубликовало агентство Agence France Press.
Напомним, согласно подписанному 10 ноября 2020 года премьер-министром Армении Николом Пашиняном, президентами РФ и Азербайджана Владимиром Путиным и Ильхамом Алиевым трехстороннему заявлению, Республика Армения до 15 ноября 2020 года возвращает Азербайджану Карвачарский район.
15 ноября стало известно, что Армения посредством РФ обратилась к Азербайджану, попросив отсрочку до 25 ноября для вывода мирного населения из Карвачара.