Այդ մեկ հոգին հոգեվարքի մեջ է, չգիտեմ՝ իր վերջն ինչ է լինելու. Միքայել Պողոսյանը՝ Փաշինյանի մասին
«Իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է և ի վիճակի չէ որևէ լուրջ որոշում կայացնել, ես խորին հիասթափություն եմ ապրում, որովհետև ժամանակին հավատացել եմ և այսօր ուղղակի ինձ տապալված եմ զգում»,-լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց դերասան Միքայել Պողոսյանը:
Նա հայտնեց, որ իրենց այսօրվա հավաքի նպատակը միաբանվելն է հանուն այն տղաների, որոնք հիմա գտնվում են անելանելի վիճակում:
Դերասանի խոսքով, այսօր բոլորիս ուշքն ու միտքը պետք է լինի տղաներին հետ բերելը:
«Ամեն հայ արթնանալուց պետք է մտածի՝ ինչ կարող եմ ես անել տղաների համար, այս երկիրը վերականգնելու համար: Մենք պետք է սովորենք նորից ապրել այս պայմաններում»,- ասաց դերասանը:
Միքայել Պողոսյանի խոսքով, իշխանությունից հիասթափվել է պատերազմի սկզբին, և իշխանությունը մեղավոր է պատերազմի համար:
«Սա դավաճանություն է ուղղակի, ակնհայտորեն բոլոր փաստերով, բոլոր եզրահանգումներով, դու հասկանում ես, որ չէր կարող հայ զինվորը պարտվել, բոլորս ենք մեղավոր, ոչ թե մեկ հոգին»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի թեմային՝ դերասանը նշեց . «Այդ մեկ հոգին հոգեվարքի մեջ է, չգիտեմ՝ իր վերջն ինչ է լինելու, բայց լավ չի լինելու, ես ցավով եմ ասում դրա մասին, ես չեմ ուզում, հայ ենք, բայց այսպիսի սխալ գործե՞լ, դավաճանություն գործե՞լ»:

Актер Микаел Погосян: Власть в агонии, они не в состоянии принять какое-либо серьезное решение
«Власть в агонии, они не в состоянии принять какое-либо серьезное решение. Я переживаю глубокое разочарование, потому что в свое время верил в нее, а сегодня я просто чувствую себя побежденным», – заявил сегодня, 28 ноября, в беседе с журналистами актер Микаел Погосян.
«Мы сегодня собрались здесь, чтобы консолидироваться ради ребят, которые сейчас находятся в безвыходном положении.
Сегодня все наши мысли должны быть с ними (удерживаемыми в Азербайджане армянскими пленными. – ред.). Главной целью всех нас должно быть возвращение наших ребят. Я не знаю, как мы должны это сделать, но сделать это необходимо.
Каждый армянин, просыпаясь, должен подумать, что он может сделать для ребят и для восстановления этой страны. Мы должны снова научиться жить в этих условиях», – указал он.
М.Погосян также отметил, что разочаровался в действующей власти в начале войны.
«Это просто предательство. Видя все факты, делая выводы, ты понимаешь, что армянский военный не мог потерпеть поражение, виноваты все мы, а не один человек», – сказал Микаел Погосян.
Коснувшись требования об отставке Никола Пашиняна с поста премьера Армении, актер отметил: «Этот человек в агонии, я не знаю, каким будет его конец, но ничего хорошего не будет. И я говорю об этом с болью. Мы армяне, я не хочу этого. Но совершить такую ошибку, совершить предательство?»