28.11.2020. Կորոնավիրուսով 39 հիվանդ է մահացել
Երեկ կատարվել է 3358 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1248 նոր դեպք: ԱՆ պաշտոնական տվյալների համաձայն, գրանցվել է 330 առողջացած և 31 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 535 է:
Ընդհանուր առմամբ, Հայաստանում գրանցել է կորոնավիրուսով հիվանդի մահվան  2 656 դեպք։
Նոյեմբերի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 133594 դեպք, որոնցից 106479-ն` առողջացած, 2121-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 24459 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 505. 965թեստավորում:

28.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1248 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1248 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3358 тестах), выздоровели 1330 человек.
За минувшие сутки скончался 31 пациент с коронавирусом, 8 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 28 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 133594. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 106479 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2121. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 535.
Фактически на лечении находятся 24459 пациентов. В общей сложности было проведено 505965 тестирований.