02.12.2020. Կորոնավիրուսի 1264 նոր դեպք է գրանցվել, 43 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3375 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1264 նոր դեպք: Առողջացել է 1430 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 43 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ տվյալներով, դեկտեմբերի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 137231 դեպք, որոնցից 111795-ն` առողջացած, 2228-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 567 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 22641 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 515992 թեստավորում:

02.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1264 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1264 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3375 тестах), выздоровели 1430 человека.
За минувшие сутки скончались 43 пациентов с коронавирусом, 8 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 среду, 2 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 137231. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 111795 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2228. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 567.
Фактически на лечении находятся 22641 пациентов. В общей сложности было проведено 515992 тестирований.