04.12.2020. Կորոնավիրուսի 1184 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3398 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1184 նոր դեպք: Առողջացել է 1762 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մահվան դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալների համաձայն, դեկտեմբերի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 139692 դեպք, որոնցից 114990-ն` առողջացած, 2277-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 583 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21842 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 522843 թեստավորում:

04.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1184 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1184 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3398 тестах), выздоровели 1762 человека.
За минувшие сутки скончались 38 пациентов с коронавирусом, 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницы, 4 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 139692. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 114990 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2277. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 583.
Фактически на лечении находятся 21842 пациента. В общей сложности было проведено 522843 тестирования.