Կյանքից հեռացել է Գյումրու Վ.Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի դերասան, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Յուրի Վաղարշակի Ոսկանյանը։
Գյումրու պետական դրամատիկական թատրոնից հայտնում են, որ վերջին հրաժեշտը տեղի կունենա դեկտեմբերի 7-ին ժամը` 14:00-ին Գյումրու դրամատիկական թատրոնում։
Յուրի Ոսկանյանը ծնվել է 1938թ-ին Լենինականում։ 1962թ-ից ընդգրկվել է թատրոնի ստեղծագործական կազմում և մինչ օրս հանդիսանում էր Գյումրու Վ.Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի դերասան։
2003թ-ին Յուրի Ոսկանյանը արժանացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստի կոչման, իսկ ՀՀ մշակույթի նախարարության կողմից «Ոսկե մեդալ»-ի։

Ушел из жизни актер Гюмрийского государственного драматического театра имени Вардана Аджемяна, заслуженный артист РА Юрий Вагаршакович Восканян.
Как сказано в сообщении Государственного драматического театра Гюмри, последнее прощание с Юрием Восканяном состоится 7 декабря в 14:00 в Гюмрийском государственном драматическом театре.
Юрий Восканян родился в 1938 году в Ленинакане. С 1962 года был задействован в творческом коллективе театра и по сегодняшний день являлся актером Гюмрийского государственного драматического театра им. В. Аджемяна.
В 2003 году Юрий Восканян был удостоен звания Заслуженного артиста Республики Армения и награжден Золотой медалью Министерства культуры Республики Армения.