Անհնազանդության երթեր՝ Երևանի կենտրոնական փողոցներում
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները երթեր են իրականացնում մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցներում: Նրանք «Նիկոլ, դավաճան» վանկարկելով մի քանի րոպե փակում են փողոցներն ու շարունակում իրենց երթը: Քաղաքացիներին ուղեկցում են մեծ թվով ոստիկաններ:
Քաղաքացիները Երևանի տարբեր փողոցներում, ԱԱԾ-ի, գլխավոր դատախազության ակցիաներ անելուց հետո երթով շարժվեցին դեպի կառավարության շենք: «Նիկոլ, դավաճան» վանկարկելով Փաշինյանի աշխատասենյակի պատուհանի տակ՝ կրկին շարժվեցին տարբեր ուղղություններով:
Նշենք, որ այսօր ժամը 12:00-ին լրացել էր ընդդիմության՝ Նիկոլ  Փաշինյանին հրաժարական տալու համար տրված ժամանակը։ Ժամը լրանալուց հետո ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի ողջ տարածքում  սկսվում են անհնազանդության ակցիաներ:  Երևանում և մարզերում քաղաքացիները փակում են փողոցներ, կոչ անում միանալ իրենց ու միասին հասնել Փաշինյանի հրաժարականին:

Марши неповиновения на центральных улицах Еревана
Граждане, требующие отставки Никола Пашиняна, проходят маршем по центральным улицам Еревана. Скандируя «Никол- предатель!», они на несколько минут закрывают улицы и снова продолжают свой марш. Граждан сопровождает большое количество сотрудников полиции.
Граждане прошли маршем по разным улицам Еревана после того, как устроили акции перед зданиями СНБ и Генеральной прокуратуры, они маршем направились к зданию Правительства. Скандируя «Никол -предатель!» под окном кабинета Пашиняна, они снова разошлись по разным направлениям.
Отметим, что сегодня, в 12 часов, истек срок, предоставленный оппозицией Николу Пашиняну, чтобы тот подал в отставку. По истечению срока представитель Верховного Совета АРФД Ишхан Сагателян заявил, что на всей территории Армении начинаются акции неповиновения.
В Ереване и в областях граждане закрывают улицы и призывают присоединиться к ним и вместе добиться отставки Пашиняна.