10.12.2020. Կորոնավիրուսի 1174 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3504 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1174 նոր դեպք: Առողջացել է 1350 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մարդ: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Դեկտեմբերի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 145240 դեպք, որոնցից 121882-ն` առողջացած, 2416-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 606 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 20336 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 539337 թեստավորում:

10.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 1174 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1174 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3504 тестах), выздоровели 1350 человек.
За минувшие сутки скончались 28 пациентов с коронавирусом, 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению 11:00 четверга, 10 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 145240. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 121882 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 2416. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 606.
Фактически на лечении находятся 20336 пациентов. В общей сложности было проведено 539337 тестирований: