Ջորջ Քլունին հոսպիտալացվել է՝ նկարահանումների համար արագ նիհարելու արդյունքում
Ամերիկացի դերասան Ջորջ Քլունին հոսպիտալացվել է այն բանից հետո, երբ արագ նիհարել է «Կեսգիշերային երկինք» իր ֆիլմի նկարահանումների համար։ Այս մասին գրում է Ria-ն։
Նշվում է, որ իր ֆիլմի աշխատանքների մեկնարկից չորս օր առաջ Քլունին հոսպիտալացվել է որովայնի ուժեղ ցավերով: Բժիշկները դերասանի մոտ ախտորոշել են պանկրեատիտ, և նա ստիպված է եղել մի քանի օր անցկացնել հիվանդանոցում:
«Կարծում եմ՝ շատ ջանք թափեցի նիհարելու համար և, հնարավոր է, ինքս ինձ չէի նայում», - ասել է դերասանը:
Քլունիի խոսքով՝ իր սննդակարգը կարող է նպաստել հիվանդությանը:
Հրապարակման համաձայն՝ 59-ամյա Քլունին կորցրել է գրեթե 13 կիլոգրամ՝ գլոբալ աղետից փրկված քաղցկեղով հիվանդ աստղագետի դերը խաղալու համար:

Джордж Клуни попал в больницу вследствие быстрой потери веса во время съемок
Американский актер Джордж Клуни попал в больницу, экстренно похудев для съемок фильма "Полночное небо", режиссером которого он является, передает РИА НОВОСТИ со ссылкой на газету Mirror.
Как сообщает издание, за четыре дня до начала работы над своим фильмом Клуни госпитализировали с сильной болью в животе. Врачи диагностировали у актера панкреатит, и он был вынужден провести в больнице несколько дней.
"Я думаю, я слишком сильно старался сбросить вес и, возможно, не следил за собой", - заявил актер. По мнению актера, его диета могла способствовать заболеванию. По данным издания, 59-летний Клуни похудел почти на 13 килограммов, чтобы сыграть больного раком астронома, выжившего после глобальной катастрофы.