«Փաստ». Իշխանությունները «ֆեյքերի» գործունեությունը բաշխել են բոլոր նախարարությունների վրա
«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով՝ իշխանությունները «տակտիկական» փոփոխություն են իրականացրել «ֆեյքային» քաղաքականության մեջ։ Մասնավորաբար, մեր աղբյուրը փոխանցել է, որ իշխանությունում որոշել են ձևափոխել, այսպես կոչված, «ֆեյքերի ֆաբրիկան», քանի որ վերջինս լիարժեք բացահայտվել է, բացասական հնչեղություն ստացել և, ըստ էության, հայտնվել հանրային ուշադրության կենտրոնում՝ դառնալով լրացուցիչ քննադատության ու դժգոհության պատճառ։ Հիմա, ըստ մեր տեղեկությունների, ֆեյքերի գործունեությունը բաշխել են բոլոր նախարարությունների վրա։
Թերթի աղբյուրի փոխանցմամբ, գրեթե բոլոր նախարարություններում խորհրդականի կամ օգնականի հաստիքի անվան տակ աշխատակիցներ են ընդունում, որոնք պետք է աշխատեցնեն ու համակարգեն այդ ֆեյքային էջերը։
Մենք տեղեկություն ունենք նաև, որ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության աշխատակազմին հանձնարարել է բոլոր գերատեսչություններում անջատել «Ֆեյսբուքի» հասանելիությունը, որպեսզի աշխատակիցները (բացառությամբ ֆեյք «քշողների» ու «վերին էշելոնի» ղեկավարության) աշխատանքային ժամերին չկարողանան հետևել քաղաքական զարգացումներին և լրացուցիչ ակտիվություն չապահովեն»»։

«Паст»: Деятельность «фейков» распределена на министерства
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что власти внесли «тактические» изменения в «фейковую» политику. В частности, как передает источник издания, власти решили преобразовать так называемую «фабрику фейков», поскольку недавно она была полностью разоблачена, удостоилась негативной реакции и, по сути, оказалась в центре внимания общества, став причиной дополнительной критики в адрес власти.
Сейчас, по нашим сведениям, деятельность феков распределена на все министерства.
Как передает наш источник, почти во всех министерствах на штат советника или помощника принимают сотрудников, которые должны запускать фейковые страницы и координировать их.
Есть также сведения, что Никол Пашинян поручил аппарату правительства во всех ведомствах заблокировать доступ в Facebook , чтобы сотрудники (за исключением тех, кто занимается фейками и высшего эшелона руководства) в рабочие часы не могли следить за политическими развитиями и не проявляли дополнительную активность», - пишет газета.