Տիգրան Աբրահամյանը՝ Փաշինյանին. Խոսիր տեսնենք, թե էլ ի՞նչ ես խոստացել
«Նիկոլ Փաշինյանը պարտաճանաչորեն իրականացրեց նոյեմբերի 9-ի խայտառակ հայտարարության բոլոր կետերը՝ մեկը մյուսի հետևից հանձնելով Արցախի շրջանները, իսկ հիմա Ադրբեջանն ինչ ուզում անում է։
ՊՆ-ն տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 12-ին ադրբեջանական կողմը վերսկսել է հարձակողական գործողությունները Արցախի Հանրապետության Հին Թաղեր և Խծաբերդ բնակավայրերի ուղղությամբ:
Հիմա սա ո՞նց հասկանանք, սա էլ Փաշինյանի ձևակերպած անորոշություններն է՞, էլ ի՞նչ անակնկալներ սպասենք։
Խոսիր տեսնենք, թե էլ ի՞նչ ես խոստացել։
Ի դեպ ՊՆ-ի հաղորդագրության բառամթերքն էլ է մտահոգիչ՝ ՀԱՐՁԱԿՎՈՂԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎԵՐՍԿՍՄԱՆ առումով։
Այլ բան է միջադեպը, մեկ այլ բան՝ հարձակվողական գործողությունների վերսկսում ձևակերպումը։
Եթե ամեն դեպքում իրավիճակը երկրորդ տարբերակով է ընթանում, ապա իրադրությունն առավել մտահոգիչ է դառնում»։

Тигран Абрамян – Пашиняну: «Говори – посмотрим, что ты еще обещал»
«Никол Пашинян добросовестно выполнил все пункты позорного заявления от 9 ноября, один за другим сдав районы Арцаха, а теперь Азербайджан делает все, что хочет.
Минобороны Армении сообщает, 12 декабря азербайджанская сторона возобновила наступательные действия в направлении населенных пунктов Хин Тагер и Хцаберд Республики Арцах.
Как это понимать теперь? Это и есть сформулированная Пашиняном неопределенность? Какие еще сюрпризы можно ожидать?
Говори – посмотрим, что ты еще обещал.
Кстати, вызывает беспокойство и формулировка в сообщении Минобороны Армении: с точки зрения ВОЗОБНОВЛЕНИЯ НАСТУПАТЕЛЬНЫХ ДЕЙСТВИЙ.
Инцидент – это одно, а возобновление наступательных действий – другое.
Если, в любом случае, ситуация развивается по второму варианту, то ситуация становится еще более тревожной».