Դաշնային ծառայությունը ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Հայաստանում կազմակերպվող «ԱրմՀայԹեք» սպառազինության և պաշտպանական միջոցների միջազգային ցուցահանդեսին․ Դ․ Շուգաև
ՀՀ ԲՏԱ Նախարար Հակոբ Արշակյանը աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի ռազմատեխնիկական գործակցության գծով դաշնային ծառայության ղեկավար Դմիտրի Շուգաևի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԲՏԱՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխգործակցության հնարավորություններն ու առաջարկները մի շարք կարևոր ուղղություններով՝ ռազմարդյունաբերության զարգացման, գործարանների վերազինման ծրագրերի իրականացման և ՀՀ ԲՏԱ Նախարարության հետ համագործակցությունը նոր հարթություն տեղափոխելու շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել սեպտեմբերի 27-ից ադրբեջանա-թուրքական սանձազերծած պատերազմի ողջ ընթացքում ՌԴ֊ի կողմից ցուցաբերված աջակցության համար, մատնանշել՝ ՌԴ-ի հետ պատմականորեն ձևավորված և ամրապնդված ռազմավարական դաշնակցային հարաբերություններն, ու սերտ համագործակցության արդյունքում ստեղծված հնարավորությունները ռազմարդյունաբերական ոլորտում համատեղ զարգացման ծրագրերի իրականացման hամար:
Ռուսաստանի ռազմատեխնիկական գործակցության գծով դաշնային ծառայության ղեկավար, Դմիտրի Շուգաևը շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության առաջարկների համար, տեղեկացրել, որ Դաշնային ծառայությունը ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Հայաստանում կազմակերպվող «ԱրմՀայԹեք» սպառազինության և պաշտպանական միջոցների միջազգային ցուցահանդեսին, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել հաջորդ տարի ևս ակտիվ մասնակցություն ունենալու միջոցառմանը:

Дмитрий Шугаев: Федеральная служба приняла активное участие в международной выставке средств обеспечения безопасности ArmHiTec в Армении
19:21 14/12/2020
Министр высокотехнологической промышленности Армении Акоп Аршакян провел рабочую встречу с  директором Федеральной службы РФ по военно-техническому сотрудничеству Дмитрием Шугаевым. Встреча состоялась в рамках рабочего визита министра в Москву.
Как сообщили в пресс-службе министерства высокотехнологической промышленности Армении, в ходе встречи были обсуждены возможности и предложения по сотрудничеству по ряду важных направлений, таких как развитие военной промышленности, реализация программ по переоснащению заводов, а также перевод сотрудничества с министерством высокотехнологической промышленности Армении на новый уровень.
Министр поблагодарил за поддержку, оказываемую Россией на протяжении всей азербайджано-турецкой войны против Арцаха, отметил исторически сложившиеся и укрепившиеся стратегические союзнические отношения с Россией и возможности, создаваемые тесным сотрудничеством для реализации совместных программ развития в военно-промышленной сфере.
Дмитрий Шугаев поблагодарил за предложения о сотрудничестве, сообщив, что Федеральная служба приняла активное участие в международной выставке средств обеспечения безопасности ArmHiTec в Армении, а также выразил готовность принять активное участие в мероприятии в следующем году.