14.12.2020. Կորոնավիրուսի 357 նոր դեպք է գրանցվել, 18 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1373 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 357 նոր դեպք: Առողջացել է 797 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 18 մարդ:  Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 148682 դեպք, որոնցից 125966-ն` առողջացած, 2503-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 618 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19595 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 549732 թեստավորում:

14.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 357 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 357 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1373 тестах), выздоровели 797 человек.
За минувшие сутки скончались 18 пациентов с коронавирусом.
Таким образом, по положению 11:00 понедельника, 14 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 148682. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 125966 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2503. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 618.
Фактически на лечении находятся 19595 пациентов. В общей сложности было проведено 549732 тестирований.