15.12.2020. Կորոնավիրուսով 34 հիվանդ է մահացել
Հայաստանոմ երեկ կատարվել է 1905 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 438 նոր դեպք: Առողջացել է 1486 մարդ:  Մեկ օրում մահացել է 34 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 149120 դեպք, որոնցից 127452-ն` առողջացած, 2529-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 626 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 18513 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 551637 թեստավորում:

15.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 438 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 438 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1905 тестах), выздоровели 1486 человек.
За минувшие сутки скончались 34 пациента с коронавирусом, 8 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению 11:00 вторника, 15 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 149120. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 127452 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 2529. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 626.
Фактически на лечении находятся 18513 пациентов. В общей сложности было проведено 551637 тестирований.