Բազմաթիվ քաղաքացիներ, հաղթահարելով իրենց անձնական ողբերգությունը, պարտությունը, դուրս են եկել պայքարի՝ հանուն Հայաստանի ապագայի ու հայրենիքի փրկության: Այս մասին Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Քանի դեռ այդ ազգադավը գտնվում է վարչապետի պաշտոնում, մեր ժողովրդի ու պետականության մեջքը ուղղել հնարավոր չէ: Նիկոլին հեռացնելուց հետո մենք բոլորս միասին Ավստրալիայից մինչև Մոսկվա, Թեհրանից մինչև Լոս Անջելես, պետք է համախմբենք մեր ժողովրդի ներուժը, որ լուծենք մեր առջև ծառացած խնդիրները: Հայ ժողովուրդը, հայ զինվորը, հայ սպան այս պատերազմում չեն պարտվել: Պարտվել է մեկ մարդ՝ Նիկոլ Փաշինյանը»,- ասաց նա:
Իշխան Սաղաթելյանը խոսքով ՝ Փաշինյանի հեռացումից հետո կշարժվենք առաջ։
«Ես շարժման անունից ձեզ խոստանում եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանին մնացել են հաշված օրեր: Եթե Նիկոլը ինքնակամ շատ արագ չհեռանա, ապա մենք պաշտոնը կհեռացնենք իրենից: Առաջիկայում մենք յուրաքանչյուր օր իրականացնելու ենք բողոքի անհնազանդության զանգվածային գործողություններ։ Մեր գործողությունների արդյունքում հասնելու ենք նպատակին, և դրանում թող որևէ մեկը չկասկածի: Առաջիկա օրերին վերջնականապես հասունացնելու ենք Նիկոլի հեռացումը: Նոր տարին՝ առանց Նիկոլի»,- հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։

Ishkhan Saghatelyan calls for meeting the New Year without Nikol
"Many citizens have joined our struggle, overcame their personal tragedy and defeat for the salvation of motherland and their future," Armenian Revolutionary Federation (ARF) Supreme Body representative Ishkhan Saghatelyan stated at French Square, concluding Tuesday's "March of Dignity."
"As long as the traitor remains in office, it is impossible to straighten the back of our statehood and people. After removing Nikol from office, all of us, from Australia to Moscow, Tehran and Los Angeles, should consolidate the potential of our nation to solve challenges ahead. The Armenian soldier, Armenian officers and the Armenian people have not lost this war. Pashinyan is the one who suffered a defeat," Saghatelyan stated.
He next promised on behalf of the movement that Pashinyan's removal is a matter of days. "If Nikol refuses to leave the post voluntarily, we will remove the office from him. We are planning to hold civil disobedience actions every day. We will reach our goal and no one should doubt it. Nikol's removal is not far. Let's meet New Year without Nikol," stated Saghatelyan.