Ադրբեջանի սահմանն անզգուշորեն հատած Նարեկ Սարդարյանը վերադարձվել է Հայաստան
Սյունիքի մարզի Ներքին Խնձորեսկ համայնքի բնակիչ Նարեկ Սարդարյանը, ով այս տարվա հուլիսին անզգուշորեն հատել էր Ադրբեջանի սահմանը, այսօր վերադարձվել է Հայաստանի Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում է Նիկոլ Փաշինյանի խոսնակ Մանե Գևորգյանը:
Հիշեցնենք, որ Նարեկ Սարդարյանի անունը երեկ Ադրբեջանից ՀՀ վերադարձված գերիների ցուցակում էր, սակայն նա ինքնաթիռով չէր տեղափոխվել Երևան, ինչպես մյուս գերիները:
2020 թ. հուլիսի 8-ին` ժամը 11:00-12:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի Հանրապետության Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության հետ սահմանակից ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորայք համայնքի վարչական տարածքի արոտավայրերում սեփական անասուններն արածեցնելիս անհետ կորել էր Սյունիքի մարզի Ներքին Խնձորեսկ գյուղի բնակիչ, 1990 թ. ծնված, ՀՀ քաղաքացի Նարեկ Սարդարյանը: ԱԱԾ-ն պարզել էր՝ Սարդարյանը կորած անասունները որոնելու հետևանքով մոլորվել և անցել է ԱՀ Նախիջևանի տարածք, որտեղ գերեվարվել է:

Нарек Сардарян, неосторожно пересекший границу с Азербайджаном, был передан Армении
Нарек Сардарян, неосторожно пересекший границу с Азербайджаном, был передан АрменииЖитель общины Неркин Хндзореск Сюникской области Нарек Сардарян, который в июле этого года по неосторожности пересек границу с Азербайджаном, сегодня был передан Республике Армения. Об этом сообщила пресс-секретарь Никола Пашиняна Мане Геворгян.
Напомним, что вчера имя Нарека Сардаряна было в списке пленных, переданных Азербайджаном Армении, но его в Ереван доставили не самолетом, как других пленных.
В пределах 11:00-12:00 8 июля, 2020 года на пастбищах административной территории общины Горайк Сюникской области, граничащей с Нахичеванской Автономной Республикой-эксклавом Азербайджанской Республики, во время выпаса животных, пропал без вести житель села Неркин Хндзореск, Сюникской области РА, гражданин Республики Армения 1990г. рождения Нарек Сардарян. СНБ выяснила, что Сардарян заблудился в поисках пропавших животных и очутился на территории Нахичевани, АзР, где попал в плен.