16.12.2020. Կորոնավիրուսով 38 մարդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3272 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1098 նոր դեպք: Առողջացել է 1242 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 38 մարդ:  Նրանցից11-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 150218 դեպք, որոնցից 128694-ն` առողջացած, 2556-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 637 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 18331 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 554909 թեստավորում:

16.12.2020. За сутки в Армении скончались 38 человек
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1089 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3272 тестах), выздоровели 1242 человека.
За минувшие сутки скончались 38 пациентов с коронавирусом, 11 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению 11:00 среду, 16 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 150218. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 128694 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 2556. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 637.
Фактически на лечении находятся 18331 пациент. В общей сложности было проведено 554909 тестирований.