Գերիների փոխանակման գործընթացը շարունակվում է. Մարիա Զախարովա
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գերիների փոխանակման գործընթացը շարունակվում է: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ չորեքշաբթի ասել է ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան:
Ճեպազրույցի ընթացքում նա նշել է, որ Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի և Արդբեջանի ղեկավարների նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության համաձայն`գերիների փոխանակում է իրականացվել «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքով, որին նախորդել են բազմաթիվ նախապատրաստական աշխատանքներ, որոնք իրականացրել են ռուս խաղաղապահները`Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հետ միասին:
Երկուշաբթի օրը Ռուսաստանի Դաշնության Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդեց, որ դեկտեմբերի 14-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների արդյունքում տեղի է ունեցել ռազմագերիների փոխանակում: Ռուսաստանի խաղաղապահ ուժերի հրամանատարը 12 հոգի անձամբ է հանձնել ադրբեջանական կողմին և 44 մարդ՝ հայկական կողմին:
«Իմ կողմից դրան կարող եմ ավելացնել միայն այն փաստը, որ շարունակվում է գերիների փոխանակման գործընթացը»,- ասել է Զախարովան:

Process of prisoner exchange between Azerbaijan and Armenia continues - Zakharova
The process of exchange of prisoners between Azerbaijan and Armenia continues, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said on Thursday.
The Russian diplomat reminded that according to the trilateral statement signed on November 9 by Russian, Azerbaijani presidents and the Armenian PM, an exchange of war prisoners took place according to ‘all-for-all’ principle, preceded by numerous preparation works.
The Russian Defense Ministry reported on Monday that on December 16 an exchange of prisoners between Armenia and Azerbaijan was facilitated by Russian peacekeepers. According to the source, the Commander of Russian peacekeeping contingent handed over 12 prisoners to Azerbaijan and 44 to Armenia.