Արթուր Ղազինյանը՝ Օնիկ Գասպարյանին. Վերադարձրե՛ք զինված ուժերը սահման
«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, իրավաբան Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է ԶՈг ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին՝ հիշեցնելով. «Պարոն գեներալ, Դուք իրավունք չունեք կատարել նիկոլ փաշինյանի ապօրինի հրամանները, նա չի հանդիսանում ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար։
ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի վերջին 3 ամիսների վարքագիծը խիստ տագնապ է առաջացնում ՀՀ արժանապատիվ ու գիտակից քաղաքացիների շրջանում:
Զինվորական մասնագիտական շրջանակներում նա ունի պրոֆեսիոնալ զինվորականի համբավ և ուղղակի չէր կարող իրեն այսպես դրսևորել:
Պատերազմի ընթացքում թույլ տրված սխալների ծավալն ու խորությունը հուշում է, որ նա ստացել է ճակատագրական սխալներ կատարելու ակնհայտ ապօրինի հրամաններ, ինչի հետևանքով ՀՀ կանոնավոր բանակը վերածվել է անկազմակերպ կամավորական ջոկատների:
Միակ բացատրությունը, որ կարող է այստեղ լինել, դա Նիկոլի դավաճանական հրամաններն են, որ նա ստիպված է եղել և մինչ այժմ շարունակում է կատարել՝ վիժվածքին թյուրիմացաբար ընդունելով որպես ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար:
Սակայն ՀՀ ՊՆ իրավաբանական վարչությունից նրան չեն զեկուցել, որ նիկոլը, ՀՀ Սահմանադրությամբ և օրենքներով, ՉԻ ՀԱՆԴԻՍԱՆՈՒՄ ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար՝ նույնիսկ ռազմական դրության պայմաններում:
Ավելի քան վստահ եմ, որ եթե Օնիկ Գասպարյանը իմանար, որ ադրբեջանական ազդեցության գործակալ նիկոլ փաշինյանը յուրացրել է ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարի իշխանությունը, ապա պետական դավաճանը վաղուց բանտում կլիներ, իսկ պատերազմը մենք չէինք պարտվի:
Նույնիսկ այսօր Գասպարյանը շարունակում է կատարել նիկոլի հրամանները՝ նրան սխալմամբ համարելով գլխվոր հրամանատար, ինչի հետևանքով ՀՀ բանակը դուրս է եկել Սյունիքի սահմանից՝ բնակիչներին թողնելով ադրբեջանական կանոնավոր բանակի առջև:
Վերադարձրե՛ք զինված ուժերը սահման, երաշխավորե՛ք ՀՀ տարածքային ամբողջականությունն ու սահմանների անխախտելիությունը»։

Артур Казинян - Онику Гаспаряну: Верните вооруженные силы к границе
Учредитель партии «Единая Армения», адвокат Артур Казинян в своей публикации в соцсети Facebook обратился к начальнику Генштаба ВС Армении Онику Гаспаряну, напомнив: «Господин генерал, вы не имеете права выполнять незаконные приказы никола пашиняна, он не является главнокомандующим Вооруженными силами РА.
Поведение начальника Генштаба ВС РА Оника Гаспаряна за последние 3 месяца вызывает большую тревогу среди достойных и сознательных граждан РА.
В военно-профессиональных кругах у него репутация профессионального военного - он просто не может так себя вести.
Масштабы и глубина ошибок, допущенных во время войны, позволяют предположить, что он получил явно незаконные приказы для совершения роковых ошибок, в результате которых регулярная армия РА превратилась в дезорганизованные добровольческие отряды.
Единственное объяснение, которое может здесь быть, — это предательские приказы Никола, который О. Гаспарян вынужден был выполнять и до сих пор выполняет, ошибочно принимая подонка за главнокомандующего ВС РА.
Однако Правовой департамент Министерства обороны РА не проинформировал его о том, что никол, согласно Конституции РА и закону, НЕ ЯВЛЯЕТСЯ главнокомандующим Вооруженными Силами Республики Армения, даже в условиях военного положения.
Я более чем уверен, что, если бы Оник Гаспарян знал, что агент азербайджанского влияния никол пашинян узурпировал власть главнокомандующего Вооруженными силами РА, государственный предатель давно бы сидел бы в тюрьме, и мы бы не проиграли войну.
«Даже сегодня Гаспарян продолжает выполнять приказы никола, ошибочно считая его главнокомандующим, в результате чего армянская армия покинула границу Сюника, столкнув жителей лицом к лицу с регулярной азербайджанской армией».
Верните вооруженные силы к границе, гарантируйте территориальную целостность Республики Армения и неприкосновенность границ!»