Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ավարտին է մոտենում ազատ ըմբշամարտի աշխարհի գավաթի անհատական խաղարկությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։
Հաջող մրցելույթներով եզրափակիչ մտած երևանցի 21-ամյա Արսեն Հարությունյանը (57 կգ) վճռական գոտեմարտում պարտվեց ռուսաստանցի Զավուր Ուգուևին և բավարարվեց արծաթե մեդալով։ Բրոնզե մեդալի արժանացավ Արման Անդրեասյանը (70 կգ)։
Եզրափակիչ է հասել է նաև Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների չեմպիոն Վազգեն Թևանյանը / 65 կգ / ։ Հաղթողի կոչման համար այսօր նա կմրցի հունգարացի Իսմայիլ Մուսուկաևի հետ։
Մեր ըմբիշը հաղթեց հաջորդաբար մոլդովացի Նիկոլայ Գրահմեզին (6։0), Բահրեյնցի Հաջի Մուհամեդ Ալիին (11 ։ 0), ռումինացի Նիկոյալ Օխլոպկովին (10։0) և ուկրաինահայ Գոռ Հովհաննիսյանին (7:2): Այսօր ամփոփիչ գոտեմարտում բրոնզե մեդալի համար կպայքարի Ռազմիկ Պապիկյանը (61 կգ)։

Armenia's Razmik Papikyan will fight for bronze at the 2020 World Wrestling Championships
The 2020 Individual World Cup gets underway Saturday in Belgrade, Serbia, with 505 wrestlers representing 51 different countries, the National Olympic Committee reported.
21--year-old Arsen Harutyunyan (57kg) lost the final bout to Russia's Zavur Uguyev and took the silver medal. Another member of the Armenian team Arman Andreasyan (70kg) took bronze.
U23 European champion in freestyle wrestling Vazgen Tevanyan (65kg) has reached the final and will face Ismayil Musukayev from Hungary, while Razmik Papikyan (61kg) will fight for bronze.