ԵՊՀ մի շարք ֆակուլտետներ միանում են 2020 թ. դեկտեմբերի 22-ի համազգային անհնազանդության միջոցառումներին
18:54 21/12/2020
ԵՊՀ մի շարք ֆակուլտետներ միանում են 2020 թ. դեկտեմբերի 22-ի համազգային անհնազանդության միջոցառումներին։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ԵՊՀ մամուլի ծառայությունը։
« Հիմք ընդունելով Երևանի պետական համալսարանի գիտական խորհրդի 2020 թ. նոյեմբերի 20-ի հայտարարությունը՝ վերահաստատում ենք մեր պահանջը ՀՀ վարչապետի և կառավարության անհապաղ հրաժարականի մասին և միանում ենք 2020 թ. դեկտեմբերի 22-ի համազգային անհնազանդության միջոցառումներին:
Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետ
Աստվածաբանության ֆակուլտետ
Արևելագիտության ֆակուլտետ
Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետ
Ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետ
Իրավագիտության ֆակուլտետ
Հայ բանասիրության ֆակուլտետ
Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ
Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետ
Պատմության ֆակուլտետ
Քիմիայի ֆակուլտետ
Հայագիտական հետազոտությունների ինստիտուտ
Ֆարմացիայի ինստիտուտ
Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոն
Մանկավարժության և կրթության զարգացման կենտրոն»,-նշված է հայտարարությունում։

11 факультетов, 2 института и 2 центра ЕГУ присоединяются к мероприятиям общенационального неповиновения 22 декабря
19:35 21/12/2020
11 факультетов, 2 института и 2 центра Ереванского государственного университета (ЕГУ) присоединяются к намеченным на 22 декабря мероприятиям общенационального неповиновения. Об этом сообщает пресс-служба ЕГУ.
«Принимая за основу заявление Ученого совета ЕГУ от 20 ноября, мы подтверждаем наше требование о немедленной отставке премьер-министра и правительства Армении, а также присоединяемся к намеченным на 22 декабря мероприятиям общенационального неповиновения», – говорится в заявлении, которое поддержали: