Իշխանության բողոքի արդյունքում Facebook-ը արգելափակել է Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը
Իշխանությունների բողոքների արդյունքում Facebook-ը 24 ժամով արգելափակել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեց Միքայել Մինասյանը։
«Քանի որ Հայաստանի՝ հոգեվարքի մեջ գտնվող իշխանությունների ՝ սեփական աթոռները պահելու ուղղված գործողություններն արդեն զավեշտալի դրսևորումներ են ստանում, հարկ եմ համարում տեղեկացնել, որ Requiem-ի այսօրվա թողարկման վախից ողջ պետական ռեսուրսն օգտագործելով՝ 24 ժամով արգելափակել են իմ Facebook-յան էջը և բեմականացված բողոքների արդյունքում Facebook-ը հեռացրել է Տեր Պարգևի վերաբերյալ իմ վերջին գրառումը։ Սիրով Ձեր լրատվամիջոցին եմ փոխանցում «Requiem / 4. Ժողովուրդ» թողարկումը՝ իմ փոխարեն հեռարձակելու համար և վերահաստատում եմ վերջին գրառման մեջ նշածս յուրաքանչյուր բառ առ այն, որ Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու և նրա ծառայողների դեմ ուղղված ցանկացած ոտնձգություն պատժելու է օրենքի և կյանքի ամենախիստ կանոններով։ Երանի ողորմելի վիժվածքների այս իշխանությունը նույն հետևողականությամբ զբաղվեր անհետ կորած և գերության մեջ հայտնված մեր տղաներով, Հայաստանի և Արցախի սահմանների անվտանգության և մեր ժողովրդի սոցիալական խնդիրներով։ Casus belli»,-նշել է նախկին դեսպանը։

Former Ambassador of Armenia to the Holy See Mikayel Minasyan told News.am that Facebook has blocked his page for 24 hours and has removed his last post supporting Father Pargev Zeynalyan, the priest of St. Gregory the Illuminator Church in the Armenian town of Sisian.
“Since the actions of the authorities of Armenia in agony to cling to power are becoming ridiculous, I deem it necessary to inform that the authorities, using all state resources and in fear of today’s release of the Requiem series, blocked my Facebook page for 24 hours and, as a result of staged complaints, Facebook removed my last post about Father Pargev.
"I am gladly presenting to your media outlet the “Requiem/4: People” series to broadcast it for me and reaffirm every word stated in my last Facebook post, according to which any encroachment against the Armenian Holy Apostolic Church and its servants will be punished by the strictest rules of the law and life. If only this government of pitiful bastards dealt with the Armenian boys who are missing and in captivity, the security of the borders of Armenia and Artsakh and the social issues of our people with the same consistency. Casus belli,” the ex-ambassador stated.