Իշխանության բողոքի արդյունքում Facebook-ը արգելափակել է Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը
Իշխանությունների բողոքների արդյունքում Facebook-ը 24 ժամով արգելափակել է Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի Facebook-յան էջն ու հեռացրել Տեր Պարգևին աջակցող վերջին գրառումը։ Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեց Միքայել Մինասյանը։
«Քանի որ Հայաստանի՝ հոգեվարքի մեջ գտնվող իշխանությունների ՝ սեփական աթոռները պահելու ուղղված գործողություններն արդեն զավեշտալի դրսևորումներ են ստանում, հարկ եմ համարում տեղեկացնել, որ Requiem-ի այսօրվա թողարկման վախից ողջ պետական ռեսուրսն օգտագործելով՝ 24 ժամով արգելափակել են իմ Facebook-յան էջը և բեմականացված բողոքների արդյունքում Facebook-ը հեռացրել է Տեր Պարգևի վերաբերյալ իմ վերջին գրառումը։ Սիրով Ձեր լրատվամիջոցին եմ փոխանցում «Requiem / 4. Ժողովուրդ» թողարկումը՝ իմ փոխարեն հեռարձակելու համար և վերահաստատում եմ վերջին գրառման մեջ նշածս յուրաքանչյուր բառ առ այն, որ Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու և նրա ծառայողների դեմ ուղղված ցանկացած ոտնձգություն պատժելու է օրենքի և կյանքի ամենախիստ կանոններով։ Երանի ողորմելի վիժվածքների այս իշխանությունը նույն հետևողականությամբ զբաղվեր անհետ կորած և գերության մեջ հայտնված մեր տղաներով, Հայաստանի և Արցախի սահմանների անվտանգության և մեր ժողովրդի սոցիալական խնդիրներով։ Casus belli»,-նշել է նախկին դեսպանը։

В результате жалобы властей Facebook на 24 часа заблокировала аккаунт Микаела Минасяна и удалила его запись в поддержку отца Паргева
20:20 21/12/2020
В результате жалоб властей Армении социальная сеть Facebook на 24 часа заблокировала аккаунт экс-посла Республики Армения при Святом Престоле Микаела Минасяна и удалила его последнюю запись в поддержку духовного пастыря церкви Сурб Григор Лусаворич Сисиана (Сюникская область) – священника Паргева Зейналяна. Об этом NEWS.am сообщил М. Минасян.
«Так как действия агонизирующих властей, вцепившихся в свои кресла, уже получают смешные проявления, я считаю нужным сообщить, что используя весь государственный ресурс, в страхе перед назначенным на сегодня выпуском Requiem, на 24 часа заблокирована моя страница в Facebook и в результате инсценированных протестов Facebook удалил мою последнюю запись об Отце Паргеве.
С любовью передаю Вашему СМИ Requiem / 4. Народ» - для публикации вместо меня, и подтверждаю каждое слово, отмеченное в последней записи, о том, что любое посягательство на Армянскую Апостольскую Церковь и ее служащих будет наказываться по самым строгим правилам закона и жизни.
Если бы эти жалкие выродки с той же последовательностью занялись без вести пропавшими и оказавшимися в плену нашими ребятами, безопасностью границ Армении и Арцаха и социальными проблемами нашего народа. Casus belli», - отметил бывший посол.
В скором времени Requiem / 4 можно будет посмотреть на странице NEWS.am в Facebook.