Քննիչներն այսօր այցելել են Վազգեն Մանուկյանին. Սաղաթելյան
Այսօր  նախապատրաստվող նյութերի շրջանակում բացատրություն տալու նպատակով ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը հրավիրվել էր  ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչություն։ ՔԿ-ից դուրս գալով՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ հրավիրվել էր երեկվա իր ելույթի պատճառով, բացատրություն են պահանջել իրենից:
«Ես, ըստ էության, քաղաքական հայտարարություն եմ արել և բացատրություն չեմ տվել: Հարուցված և հարուցվելիք քրեական գործերը չեն կարող կասեցնել մեր պայքարը: Նույն տեմպով, ավելի վճռական շարունակելու ենք, որովհետև դրված է հայրենիքի փրկության հարցը,  հետևաբար որևէ կերպ, որևէ ճնշում չի ազդելու մեր պայքարի վրա»,- նշեց նա:
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցչի խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանն իշխանության մնալու տարբերակ չունի.
«Տեսեք, Արթուր Վանեցյանին են հրավիրել ինչ-որ գործով, ինձ, ուրիշներին: Քննիչներն այսօր այցելել են նաև Վազգեն Մանուկյանին:  Այսինքն փորձում են մարդկանց նման մեթոդներով քաշքշել, սպառնալ, գործեր հարուցել, բերման ենթարկել՝ հույս ունենալով, թե այդ ճանապարհով կարող են ազդել: Չեն կարողանալու: Մեր շարքերն ավելի են ընդլայնվելու: Հեռացնելու ենք գերագույն գլխավոր դավաճանին հանուն մեր երկրի, որպեսզի միասին կարողանանք մեր ուզած երկիրը կառուցենք»,- ասաց Ի. Սաղաթելյանը:
Ըստ նրա, սա է այս մարդկանց ձեռագիրը, քաղաքական իշխանությունը շատ հաճախ անհարմար վիճակի մեջ է դնում քննչական մարմիններին, ոստիկանությանը, ԱԱԾ-ին: Ի Սաղաթելյանը հույս հայտնեց, որ մի պահ սպաները կկանգնեն ու կհրաժարվեն կատարելու գլխավոր դավաճանի հրահանգները:

Investigators visited the opposition candidate for the PM's post, Saghatelyan says
Ishkhan Saghatelyan, a member of the opposition Armenian Revolutionary Federation (ARF, Dashnaktsutyun) party, has been summoned to the Investigative Committee of Armenia in order to give an explanation within the framework of reports being prepared. As Saghatelyan told reporters outside the building of the Investigative Committee, the invitation referred to his yesterday's speech during the opposition rally at Republic Square in Yerevan.
"Actually, I made political statements yesterday and gave no explanation to them. The criminal cases initiated or planned may not suspend our struggle. We will even act more decisively, since saving our homeland is at stake," Saghatelyan said, adding the opposition will not yield to any pressure.
Saghatelyan next said that Nikol Pashinyan has no option to stay in power.
"You may have seen Artur Vanetsyan was earlier called to summoning as part of a case, me and other opposition figures were invited to law enforcement bodies. The investigators have visited Vazgen Manukyan earlier today. Authorities try to use these methods to threaten, launch prosecutions, detain with a hope to pressure on us. Our ranks, however, will further expand. We will remove the supreme traitor to build our country together," said Saghatelyan.
The opposition member added that with their actions, the authorities place the investigative bodies, the National Security Service and the Police in a difficult position and the only way out remains for them to stand by people and refuse to implement the traitor's orders.