ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե:
«Երեկ ուշ երեկոյան տեղեկացվել եմ, որ նախապատրաստվող նյութերի շրջանակում բացատրություն տալու նպատակով հրավիրվում եմ ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչություն։
... հավանաբար կապված է ոստիկանության կողմից երեկ տարածված հաղորդագրության հետ, որի համաձայն հանրահավաքի ընթացքում ունեցածս ելույթում ոստիկանությունն անհասկանալի կերպով ինչ-որ հանցագործության հատկանիշներ էր նշմարել։
Այսօր ներկայանալու եմ Երևան քաղաքի վարչություն, որից հետո ընթացքի մասին կտեղեկացնեմ հանրությանը։
Մեկ անգամ ևս հայտարարում եմ՝ այս մեթոդներով մեզ լռեցնելն անհնար է։ Պայքարը շարունակվում է ավելի մեծ վճռականությամբ։
Բոլոր հայրենակիցներին ժամը 16։00-ին հրավիրում եմ Հանրապետության հրապարակ»,- գրել է Ի. Սաղաթելյանը։
Երեկ ուշ երեկոյան տեղեկացվել եմ, որ նախապատրաստվող նյութերի շրջանակում բացատրություն տալու նպատակով հրավիրվում եմ ՀՀ...

Ишхана Сагателяна пригласили в Следственный комитет
Представитель Верховного органа АРФД, координатор «Движения за спасение Родины» Ишхан Сагателян был приглашен в Следственный комитет.
«Вчера поздно вечером мне сообщили, что для дачи показаний в рамках готовящихся материалов меня приглашают в Следственное управление города Еревана Следственного комитета РА.
... вероятно, это связано с распространенным вчера полицией сообщением, согласно которому в моем выступлении во время митинга полиция непонятным образом заметила некоторые признаки преступления.
Сегодня я представлюсь в Следственное управление города Еревана, после чего проинформирую общественность о процессе.
Я вновь заявляю, что этими методами нас невозможно заставить замолчать. Борьба продолжается с еще большей решимостью.