Մեր օրակարգը եղել է, կա և լինելու է մեկը. պետական դավաճանություն կատարած Փաշինյանի անհապաղ ձերբակալությունը
«Մեկ Հայաստան» կուսակցությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասված է.
««Մեկ Հայաստան» կուսակցությունը՝ հավատարիմ լինելով իրավական պետության, իրավունքի գերակայության և օրենքի առջև բոլորի հավասարության սկզբունքներին, գտնում է, որ.
1. Պետական դավաճանության հետևանքով Հայաստանում ստեղծված ներքաղաքական խորագույն ճգնաժամը կարող է և պետք է հաղթահարել բացառապես իրավական ճանապարհով;
2. Առերևույթ ՀՀ քր. օր-ի 299 հոդվածով նախատեսված հանցագործություն կատարած անձը կամ անձիք պետք է ենթարկվեն քրեական պատասխանատվության՝ ՀՀ գործող օրենսդրության և ռազմական դրության կանոնների ողջ խստությամբ;
3. Առերևույթ պետական դավաճանություն կատարած անձը պետք է անհապաղ ձերբակալվի և կանգնի դատարանի առջև
4. Նիկոլ Փաշինյանը չի կարող ձևավորել և իրացնել ներքին և արտաքին քաղաքական որևէ օրակարգ, քանի որ այլևս չունի ո՛չ հորիզոնական և ո՛չ էլ ուղղահայաց լեգիտիմություն:
Հաշվի առնելով վերը նշվածը, «Մեկ Հայաստան» կուսակցությունը Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների օրակարգը համարում է անընդունելի և բացառում որևէ ձևաչափով նրա հետ խորհրդակցությունների անցկացումը։
Մեր օրակարգը եղել է, կա և լինելու է մեկը. պետական դավաճանություն կատարած Նիկոլ Փաշինյանի անհապաղ ձերբակալությունը, մեղադրանքի առաջադրումն ու պաշտոնավարման դադարեցումը»։

Единая Армения: Наша повестка дня была, есть и будет одной - немедленный арест совершившего государственную измену Пашиняна
10:59 28/12/2020
Партия «Единая Армения» выступила с заявлением, которое гласит:
«Единая Армения», оставаясь верной принципам правового государства, верховенства закона и равенства всех перед законом, находит, что:
1. Глубочайший политический кризис, возникший в Армении в результате государственной измены, может быть преодолен только законным путем;
2. Лицо или лица, совершившие очевидное преступление, предусмотренное статьей 299 Уголовного кодекса Республики Армения, должны быть привлечены к уголовной ответственности в соответствии с действующим со всей строгостью законодательством Республики Армения и правилам военного положения.
3. Лицо, совершившее очевидную государственную измену, должно быть немедленно арестовано и предано правосудию.
4. Никол Пашинян не может сформулировать и реализовать какую-либо внутреннюю и внешнюю политику, поскольку у него нет ни горизонтальной, ни вертикальной легитимности.
Принимая во внимание вышеизложенное, партия «Единая Армения» считает повестку внеочередных парламентских выборов, предложенную Николом Пашиняном неприемлемой, и исключает возможность проведения с ним в каком-либо формате консультаций.
Наша повестка дня была, есть и будет одной—немедленный арест совершившего государственную измену Пашиняна, предъявление ему обвинения и прекращение его полномочий».