Ստեփանակերտում դեկտեմբերի 31-ին օդապարուկներ են բարձրացվելու երկինք։
արդեն գիտեք, որ այս տարի Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը Ամանորի առթիվ տոնական միջոցառումներ չի կազմակերպելու: Մեր կորուստները մեծ են՝ Նոր տարին այդ տոնին հատուկ ուրախությամբ նշելու համար: Սակայն օրը ևս մեկ խորհուրդ ունի՝ համախմբվելու, անցնող տարվա կարեւոր իրադարձությունները հիշելու եւ եկող տարվա անելիքները ուրվագծելու խորհուրդ...
Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը բոլորիդ հրավիրում է մայրաքաղաքի հուշահամալիր (եղբայրական գերեզմանոց)՝ մեր զոհված հերոսների հիշատակը խնկարկելու համար:
Ինչպես Երևանում, այնպես էլ Ստեփանակերտում դեկտեմբերի 31-ին օդապարուկներով լուսավորվելու է երկինքը:
Օդապարուկները ԱՆՎՃԱՐ կտրամադրվեն բոլոր ցանկացողներին:
Դեկտեմբերի 31-ին ժամը 21:00-ից հուշահամալիրի տարածքում կբաժանվեն (կարող եք նաև ձեր սեփականը բերել) օդապարուկները, իսկ ժամը 22:00-ին այն կբարձրացնենք երկինք (կարող եք նույն ժամին միանալ մեզ տներից):
Թող 2021-ը խաղաղության ու լույսի տարի լինի»,- այս մասին նշված է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի տարածած հայտարարության մեջ։

31 декабря в небо над Степанакертом будут запущены небесные фонарики.
Вы уже знаете, что в этом году мэрия Степанакерта не будет проводить праздничных мероприятий по случаю Нового года. Наши потери велики, чтобы встречать Новый год с особой радостью. Однако день несет нам еще один совет: объединиться, вспомнить важные события прошлого года и наметить дела в следующем году ...
Мэрия Степанакерта приглашает всех вас в столичный мемориальный комплекс (братское кладбище), чтобы воскурить ладан в память о наших павших героях.
31 декабря небо над Ереваном и Степанакертом озарится небесными фонариками.
Небесные фонарики будут предоставлены БЕСПЛАТНО всем желающим.
В 21:00 31 декабря на территории мемориала раздадут небесные фонарики (можете принести с собой свои), а в 22:00 мы поднимем их в небо (вы можете присоединиться к нам одновременно из своих домов).
«Пусть 2021 год будет годом мира и света», - говорится в заявлении, распространенном мэрией Степанакерта.