28.12.2020. Կորոնավիրուսի 114 նոր դեպք է գրանցվել, 8 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1413 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 114 նոր դեպք: Առողջացել է 562  մարդ: Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 157948 դեպք, որոնցից 139675-ն` առողջացած, 2775-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  674 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14824 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 585057 թեստավորում:

28.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 114 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 114 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1413 тестах), выздоровели 562 человека.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельник, 28 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 157948. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 139675 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2775. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 674.
Фактически на лечении находятся 14824 пациента. В общей сложности было проведено 585057 тестирований.