29.12.2020. Կորոնավիրուսի 348 նոր դեպք է գրանցվել, 24 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2483 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 348 նոր դեպք: Առողջացել է 1267 առողջացած: Մեկ օրում մահացել է 24 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 158296 դեպք, որոնցից 140942-ն` առողջացած, 2797-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  676 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13881 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 587540 թեստավորում:

29.12.2020. В Армении за сутки подтверждено 348 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 348 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2483 тестах), выздоровели 1267 человек.
За минувшие сутки скончались 24 пациента с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 29 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 158296. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 140942 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 2797. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 676.
Фактически на лечении находится 13881 пациент. В общей сложности было проведено 587540 тестирований.