Դեկտեմբերի 31-ին Եռաբլուրում տեղի կունենա Արցախի հերոս Մենուա Հովհաննիսյանի հուղարկավորությունը
Արցախի հերոս Մենուա Հովհաննիսյանի հոգեհանգիստը տեղի է ունենալու այսօր՝ ժամը 18:00-ին Բագրատունյաց 44/2 հասցեում գտնվող «Հավերժություն» սգո սրահում:
տեղեկացնում ենք, որ դեկտեմբերի 30-ին ժամը 18:00-ին Բագրատունյաց 44/2 հասցեում գտնվող «Հավերժություն» սգո սրահում տեղի կունենա Կարին Տոնոյանի որդու՝ Մենուա Հովհաննիսյանի հոգեհանգստի արարողությունը:
Հուղարկավորությունը՝ դեկտեմբերի 31-ին ժամը 13:00-ին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մենուա Հովհաննիսյանի մայրը՝ Կարին Տոնոյանը։
Մենուա Հովհաննիսյանը ծնվել է 1985 թվականի դեկտեմբերի 22-ին։
Մասնակցել է և՛ Ապրիլյան քառօրյա պատերազմին, և՛ Արցախյան 44-օրյա պատերազմին։
Ցուցաբերած արիության համար 2020 թվականի հոկտեմբերի 21-ին Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Մենուա Հովհաննիսյանին հետմահու պարգևատրել է «Ոսկե արծիվ» շքանշանով՝ շնորհելով «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանը։

31 декабря в Ераблуре состоятся похороны героя Арцаха Менуа Оганесяна
Сегодня в 18:00 в траурном зале «Вечность» по адресу Багратуняц, 44/2 состоится панихида героя Арцаха Менуа Оганесяна.
Сообщаем Вам, что в 18:00 30 декабря в траурном зале «Вечность» на улице Багратуняц 44/2 состоится панихида сына Карин Тоноян Менуа Оганесяна.
Похороны состоятся в 13:00 31 декабря в воинском пантеоне «Ераблур », - написала на своей странице в соцсети Facebook мать Менуа Оганесяна Карин Тоноян.
Менуа Оганесян родился 22 декабря 1985 года.
Принимал участие и в Апрельской четырехдневной войне, и в 44-дневной Арцахской войне.
За проявленную храбрость 21 октября 2020 года президент Арцаха Араик Арутюнян посмертно наградил Менуа Оганесяна орденом «Золотой орел», удостоив его высшего звания «Герой Арцаха».