30.12.2020. Կորոնավիրուսի 582 նոր դեպք է գրանցվել, 13 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3508 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 582 նոր դեպք: Առողջացել է 902 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 13  մարդ։ Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 158878 դեպք, որոնցից 141844-ն` առողջացած, 2807-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս  679 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13548 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 591048 թեստավորում:

30.12.2020. В Армении за сутки подтверждено 582 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 582 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3508 тестах), выздоровели 902 человека.
За минувшие сутки скончались 13 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 среду, 30 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 158878. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 141844 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 2807. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 679.
Фактически на лечении находится 13548 пациентов. В общей сложности было проведено 591048 тестирований.