ՀՅԴ ԳՄ անդամ, «Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող խորհրդի անդամ Իշխան Սաղաթելյանը գրում է.
Չարիքի կառավարության գոյության ամեն օրն անդառնալի է Հայաստանի Հանրապետության ու ողջ հայ ժողովրդի համար։
Ու դեռ ոմանք շարունակում են արդարացնել կամ հանցավոր անտարբերությամբ մասնակից դառնալ հայրենիքը թիզ առ թիզ հանձնելու գործընթացին»։
Հիշեցնենք, որ այսօր Սյունիքի մարզի Շուռնուխ համայնքի ղեկավար Հակոբ Արշակյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնել էր, որ ամեն ինչ վերջացած է, ադրբեջանական կողմը գյուղից 10 մետր հեռավորության վրա իր դիրքերն է դրել և մինչև հունվարի 5-ը ժամանակ է տվել, որպեսզի շուռնուխցիները լքեն թշնամու վերահսկողության տակ մնացած իրենց թվով 12 տները։

Ишхан Сагателян: Новый Год начинаем с новыми потерями
Член Верховного Совета АРФД, член Координационного совета Движения за спасение Родины Ишхан Сагателян пишет:
«Новый год мы начинаем с новыми потерями.
Каждый день существования правительства зла необратим для Республики Армения и всего армянского народа.
А некоторые до сих пор продолжают оправдывать или с преступным безразличием принимать участие в процессе передачи родины по крупицам».
Напомним, что сегодня глава общины Шурнух Сюникской области Акоп Аршакян в прямом эфире в соцсети Facebook сообщил, что все кончено, азербайджанская сторона заняла позиции в 10 метрах от села и до 5 января дала шурнухцам время покинуть 12 домов, перешедших под контроль врага.